Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 9

Weterynaria, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Idąc na weterynarię większość młodych ludzi nie ma pojęcia na co się pisze. Nie ma co owijać w bawełnę, nauki jest bardzo dużo, a nauczenie się wszystkiego graniczy z cudem. Jeśli jesteś osobą o słabych nerwach to lepiej sobie odpuść. Studenci weterynarii muszą mieć dużo samozaparcia i siły.
Pierwszy rok sprawdza czy się nadajesz. Dużo osób odpada lub rezygnuje. Podczas tego roku uczysz się sposobów nauki na studiach (jest to inna nauka niż dotychczas), zaznajamiasz się z całym systemem studiów i zapewne jesteś jeszcze podjarany faktem, że mieszasz sam i dostałeś się na tak „prestiżowy” kierunek - i dobrze, naciesz się tym pięknym stanem, bo z biegiem czasu motywacja drastycznie spada. Wtedy wydaje się, że czasu wolnego jest bardzo mało, ale na późniejszych latach jest go jeszcze mniej.
Na szczęście istnieje dysk przekazywany z roku na rok pierwszakom, który umożliwi Ci przetrwanie tego roku. Jest tam większość książek, notatek, prezentacji i innych materiałów niezbędnych na zaliczenia. Ludzie są bardzo pomocni i nie rzucają sobie kłód pod nogi. Zawsze możesz zwrócić się o pomoc do kogoś ze starszego roku, większość chętnie odpowie na pytania i pomoże. Nie daj się tylko nabrać jeśli ktoś powie Ci, że pierwszy rok jest najgorszy. To największe kłamstwo jakie usłyszałam na tych studiach.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest bardzo zróżnicowany. Niektóre z nich są prowadzone w bardzo ciekawy sposób, a na innych prowadzący przez dwie godziny czyta prezentacje.
Grupy mają po 20 osób. Mimo, że w regulaminie ilość osób w grupie na prosektorium powinna wynosić nie więcej niż 10 osób to nikt tego nie przestrzega. Prowadzący są różni. Tych, których pokochacie jest niestety mniej. Wielu z nich robi studentom pod górkę. Pamiętajcie aby na pierwszych zajęciach koniecznie zanotować zasady zaliczenia przedmiotu, ilość nieobecności jaką macie do wykorzystania w semestrze, czy wykłady są obowiązkowe oraz czy aby ubiegać się o zwolnienie lub zerówkę trzeba mieć obecności na wykładach (bardzo ważny punkt, najlepiej po wykładzie podejdzie i jeszcze się upewnijcie bo niejednokrotnie zdarza się, ze osoby z wysoka średnią nie są dopuszczone do zerówki, bo nie było ich na liście). Niestety prowadzący lubią zmieniać zasady gry dlatego zapytajcie 2 razy czy zwolnienie na pewno jest od np. 4,5 - polecam mailowo, żeby później mieć dowód.
Pamiętajcie, że studia to nie szkoła średnia i musicie chodzić na zajęcia. Na większości przedmiotów za więcej niż 3 nieobecności uwalają. I wtedy zwolnienie lekarskie nie pomoże chyba, że było się w szpitalu albo ma się jedno zwolnienie ciągiem.
Tak naprawdę na zajęciach prawie niczego się nie uczysz, wszystko trzeba samemu zrobić w domu, więc wiele osób odczuwa jakie to marnotrawstwo czasu. Na większość wykładów nie trzeba chodzić. Jeśli nie chodzicie na wykłady to upewnijcie się, ze macie materiały na zaliczenie.
Mamy wiele organizacji studenckich, które oferują bardzo ciekawe możliwości. Jedną z nich jest IVSA - organizacja studencka organizująca konferencje naukowe, webinary, warsztaty, wykłady, a nawet wymiany studenckie - każdy znajdzie coś dla siebie, czy to o psach, koniach, krowach a nawet zwierzętach egzotycznych.
Jest także wiele kół naukowych np. koło rozrodu koni, koło technik obrazowania, koło histologiczne itp.
Warto podczas studiów zainteresować się czymś dodatkowo lub pomagać w klinice jeśli uda wam się znaleźć czas.
Po studiach zawodu uczycie się w pracy. Większość informacji wyleci wam z głowy albo wcale się nie przyda, ale to już wina polskiego systemu edukacji.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Bywa różnie. Niektórzy wykładowcy przyprawią was o ból głowy. Czasem bardzo ciężko się z nimi dogadać, nie są wyrozumiali i wydaje im się, że ich przedmiot jest najważniejszy. Na szczęście jest kilku wspaniałych prowadzących, życzę wam żebyście na nich trafili.
O ludziach nie będę się wypowiadać, ponieważ każdy jest inny i tak naprawdę nie możecie przewidzieć na kogo traficie. Ludzie przyjeżdżają z całej polski i są w różnym wieku dlatego myślę, że na pewno znajdziecie chociaż jedną osobę, z którą się dogadacie.

Jak jest z mieszkaniem?

Pokój w akademiku dla jednej osoby to koszy ok 1000 zł jednak można złapać taki za 600-700 jak dobrze poszukacie. Ceny cyklicznie rosną ze względu na inflację. W akademiku nie można trzymać zwierząt.
Pokój w mieszkaniu kosztuje od 800zł wzwyż. Za 1000-1100 znajdziecie naprawdę przyzwoite oferty.
Sama wynajmuję mieszkanie ze współlokatorkami i bardzo dobrze mi się mieszka. Wszystko tak naprawdę zależy od tego na kogo traficie, czy właściciel nie będzie robił problemów o jakieś pierdoły itp.

Życie w mieście

Opinie o Olsztynie są baaardzo podzielone. Jedni uważają, że nic tu nie ma a innym się podoba. Ja osobiście uważam, że jeśli chcecie znaleźć sobie coś do roboty to znajdziecie. Mamy piękne jeziora, plażę miejska, urokliwą starówkę z restauracjami, kawiarniami i pubami, wiele miejsc gdzie możecie uprawiać sport, galerie handlowe, sklepy itp. Wiadomo, że nie jest to Kraków czy Poznań, ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Korki czasem się zdarzają, ale nie jest źle.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wydaje mi się, że jeśli chcecie lecieć na 3 to lepiej wybrać inną uczelnię, bo UWM jest bardzo wymagający. Jeśli jednak nie boicie się wyzwań i chcecie dowiedzieć się nieco więcej to raczej się tutaj odnajdziecie.
To od was zależy czy sobie poradzicie. Nie poddawajcie się i nie wątpcie w siebie bo możecie osiągnąć znacznie więcej niż wam się wydaje ;*

Weterynaria, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Samej nauki nie jest jakoś bardzo dużo. Od początku studiów godzę je z pracą, a jestem obecnie na 5 roku, więc jest to do zrobienia. Trzeba się przyzwyczaić do tego, że ocenianie czy to kolokwiów ustnych czy pisemnych nie jest sprawiedliwe. Możesz posiadać dokładnie tę samą wiedzę co inna osoba i ona u jednego prowadzącego zda, a Ty u drugiego już nie.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia są w zbyt dużych grupach, podczas zajęć praktycznych zdarza się nie widzieć przy tłumie przed Tobą. Wiadomo, nie jest do wina uczelni, tylko braku kasy ze struktur wyżej, bo taniej wychodzi jak się powciska studentów w 20-osobowe grupy. Kół naukowych kilka jest, IVSA też nieźle działa.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Po akcji z „kretem” u nas na 2 roku ludzie mniej chętnie dzielą się materiałami. Wcześniej każdy chętnie dzielił się na grupie, teraz jak się kogoś zapytasz to może Ci da. Podejście wykładowców bardzo losowe, część w porządku traktuje studentów, część nie, a jeszcze inni będą traktować różnie w zależności od humoru danego dnia.

Jak jest z mieszkaniem?

Po pandemii spory wzrost. Coraz więcej pokojów dobija 1000 i wyżej. Oczywiście znajdzie się za 600-700, ale rzadko blisko uczelni. Wiadomo, że nie są to ceny innych dużych miast, ale na przestrzeni lat wyraźny wzrost.

Życie w mieście

Gdybym nie miała psów to chyba bym umarła tu z nudów. Polecam bardzo posiadanie psa w Olsztynie, szczególnie lubiącego się kąpać.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Największy problem na UWMie stanowi dla mnie losowość w ocenianiu, choć zakładam, że pewnie wszędzie tak jest. Współczuję ludziom starającym się o stypendium, bo nawet jak wiesz, że umiesz, to humor prowadzącego może to zmienić. Chciałabym napisać, że w Warszawie czy we Wrocławiu pewnie jest lepiej, ale słyszę, że na innych wydziałach też kolorowo nie jest. Duża trudność stanowi dla mnie też dystans do domu (500km), no ale to już siła wyższa. Generalnie jest beznadziejnie, ale stabilnie.

Weterynaria, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Oczywiście jest trudno, ale nie jest to zależne od uczelni. Na każdej weterynarii jest trudno, to po prostu specyfika tego kierunku. Widać, że jeszcze prowadzący nie mają do nas aż takiego szacunku, ale nie dziwię im się, skoro po 1 roku rezygnuje z 40 osób, bo za dużo nauki. Uważam, że w Olsztynie większość zaliczeń była spoko rozplanowana, więc można było na 1 roku mieć czas dla siebie, albo wyjść gdzieś na imprezę.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia UWM Olsztyn to pod tym kątem mistrzostwo. Mamy zarząd Ivsa, koła naukowe, możliwość opieki nad psami po operacjach w poliklinice, nowiutki sprzęt w laboratoriach, a teraz nawet prosektorium świeżo po remoncie, także widać że Olsztyn bije na głowę młodsze uczelnie pod kątem weterynarii.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie spotkałam się z żadnym wyścigiem szczurów, mój rocznik jest super, wysyła sobie materiały, pomaga i nie ocenia, jak coś nie wyjdzie. Często też śmiejemy się na grupie i mamy luźne podejście, każdemu bym życzyła takiego spokoju na studiach. Jeśli chodzi o wykładowców to zależy na jakiego się trafi, ale to praktycznie wszędzie tak jest. Określiłabym to tak, że około 75% wykładowców i asystentów jest mega spoko, a 25% sprawia problemy. Natomiast to zależy od tego, kogo przydzielą i nie ma żadnej zasady.

Jak jest z mieszkaniem?

W porównaniu do wielkich miast cenowo jest przyzwoicie. Pokoje można znaleźć od 450 zł, kawalerki od 1100 zł, akademiki tez rozsądnie. Im dalej od uczelni, tym oczywiście gorszy dojazd, ale tańsza cena.

Życie w mieście

Dojazd bywa różny, zależy od danej dzielnicy, ale nie jest tragiczny. Są tramwaje i autobusy. Olsztyn nie jest Nowym Jorkiem, nie oszukujmy się, ale jest super zielony, ma mało betonu, fajną galerię, kina, urokliwą starówkę i puby wieczorkiem. Natomiast studenci głównie siedzą na super plaży miejskiej albo dzielnicy studenckiej Kortowo. W samym mieście są też dwa główne jeziora, więc latem jest co robić.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ogółem polecam uczelnię, ma swoje wady ale kiedy nasłuchałam się o tym jaki dramat jest we Wrocławiu, to cieszę się że tu jestem i doceniam ten umiarkowany spokój na uczelni. Miasto tez polecam, bo nie jest wiochą ani też wielkim molochem. Najważniejsze, że weterynaria jest na niesamowitym poziomie i na pewno można powiedzieć, że w top 3 w Polsce.

Weterynaria, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest dużo, nie ma nawet porównania do liceum. Wiodące przedmioty to anatomia, histologia i w drugim semestrze biochemia. Prócz tego w pierwszym semestrze jest jeszcze biofizyka, która potrafi zajść za skórę komuś, kto myślał, że ucieknie od niej po liceum. Jednak do kieszeni można sobie wsadzić mity, że "siedzimy dzień w dzień, noc w noc w książkach". Jeśli ktoś jest systematyczny i potrafi zorganizować sobie czas, a przy tym nie odkłada wszystkiego na kolejne terminy to jest czas na hobby, seriale i wyjścia ze znajomymi. Natomiast jeśli ktoś kombinuje, miga się od nauki to prowadzący bardzo szybko dadzą mu znać gdzie jest jego miejsce. Na drugim roku zostaje około 60 procent początkowej liczby studentów. Książek jest dużo, ale biblioteka ma sporo egzemplarzy, w które warto się wyposażyć.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Weterynaria na UWM-ie stoi na bardzo wysokim poziomie. Są koła naukowe, działa IVSA, a co ważne uczelnia posiada europejską akredytacje.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest bardzo dobra, owszem zdarzają się przypadki kasowania plików na dyskach, ale większość studentów wie, że jadą na tym samym wózku i każdy sobie pomaga. Nie odczułem wyścigu szczurów. Podejście asystentów jest różne, ale z większością da się dogadać.

Jak jest z mieszkaniem?

Pokój to koszt od 550 do 850 złotych maksymalnie, jest spory wybór i można znaleźć coś bardzo blisko uczelni. Akademik to od 350 zł, ale w niektórych z nich znajdują się kluby studenckie i bywa głośno.

Życie w mieście

Olsztyn to urokliwe miasto. Jest tutaj wszystko co potrzebne do życia; kina, kluby, restauracje, jeziora, urokliwa starówka. Do większości miejsc można nawet dojść na piechotę. Komunikacja miejska jest... znośna. Lubi się spoźniać (ale gdzie się nie spóźnia? :D), koszt karty to 40 zł. Olsztyn jest dobrze skomunikowany ze stolicą, większość pociągów oferuje wysoki standard.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ciesze się, że tutaj studiuje. Podoba mi się zarówno miasto, jak i uczelnia. Nie żałuje swojego wyboru :)

Weterynaria, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest na pewno dużo więcej niż w liceum, tak naprawdę nie ma co porównywać. Poza tym tu w przeciwieństwie do liceum prowadzący oprócz wyklejania regułki na pamięć wymagają rozumienia tego o czym się mówi. Kolokwia są ustne, wiedzę która się nabyło trzeba umieć "sprzedać". Uczyć się trzeba sporo, bo poziom na uczelni jest wysoki. Jeśli jednak ktoś umiejętnie potrafi rozplanować czas, to na pewnie znajdzie chwile na leniuchowanie, wyjście na miasto lub oglądanie seriali. Książki w liceum vs książki na studiach- bez porównania. Jest ich zdecydowanie więcej, do jednego przedmiotu nawet po kilka, poza tym są zdecydowanie grubsze, napisane często mniej przyjemnym językiem niż podręczniki licealne. Na pierwszym roku przydatne są Osteologia Lutnickiego, Anatomia Krysiaka, Kompendium Histologii Cichockiego. W drugim semestrze wchodzi biochemia, tu również słynny Harper, ja osobiście jednak wole Minakowskiego.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia z najważniejszych przedmiotów, czyli anatomii biochemii i histologii prowadzone są na wysokim poziomie, UWM kładzie duży nacisk na anatomię zwierząt. Może nie mamy nowoczesnych prosektoriów, jak na SGGW, ale preparaty anatomiczne są nam udostępniane w każdy piątek po zajęciach tak, abyśmy dodatkowo mogli korzystać z nich przy nauce do kolokwium. Prowadzący wymagający, ale z drugiej strony wykładają swoje przedmioty bardzo dobrze. Warto chodzić na wykłady, szczególnie wykłady z anatomii w drugim semestrze. Pan Profesor bardzo dokładnie, a co najważniejsze, w zrozumiały sposobu omawia tu kwestie przydatne do egzaminu, które na ćwiczeniach nie są poruszane. Biblioteka zaopatrzona jest na tyle dobrze, ze przychodząc na samym początku semestru można pożyczyć wszystkie potrzebne podręczniki i atlasy, więc nie trzeba kupować nic.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Zdarzają się oczywiście odstępstwa od reguły, ale większość prowadzących jest super. Bardzo mili opiekunowie roku, którzy chętnie pomagają studentom z różnymi problemami. Doktorzy i profesorowie na konsultacjach tłumacza dokładnie wszystko czego się nie zrozumiało na ćwiczeniach lub na wykładzie. Wyrozumiali, starają się ułatwiać nam życie na każdym kroku, co jednak nie zmienia faktu, ze uczyć się trzeba :)
Również my studenci między sobą nie traktujemy siebie jako konkurencje w zawodzie. Chętnie sobie pomagamy, wymieniamy się materiałami, wspólnie cieszymy z sukcesów.

Jak jest z mieszkaniem?

Miejsce w pokoju dwuosobowym w akademiku kosztuje około 450 zł. Wiadomo: akademik, znajomi, najlepsze imprezy. Dla porównania za pokój jednoosobowy na Słonecznym Stoku, 10 minut spacerkiem od wydziału weterynarii płace około 600 zł. Za odrobinę ciszy, prywatności i trochę lepszy standard myślę, że warto zapłacić te 150 zł więcej. Najlepiej szukać mieszkania w miasteczku uniwersyteckim, na Słonecznym Stoku lub ewentualnie na Brzezinach. Stad jest blisko na wszystkie zajęcia. Dobre połączenie komunikacyjne jest z Jarotami i tam również mieszka wielu studentów, jednak w porannych i popołudniowych godzinach szczytu stoi się bardzo długo w korkach. Zdecydowanie odradzam mieszkanie na Dajtkach, chyba ze ktoś ma własny samochód.

Życie w mieście

Może niekonieczne zima, ale Olsztyn jest bardzo ładnym miastem. Jest tu dużo parków, zieleni, nieduża ale bardzo ładna starówka z klimatycznymi kawiarniami. Pyszne lody z lat 50 na starówce... i oczywiście jeziora nadające miastu urok. Plaża miejska nad Jeziorem Krzywym, rowerki wodne, spacery wzdłuż Jezuora Długiego. Samo Kortowo jest piękne - zielono, kolorowo, zlokalizowane nad jeziorem Kortowskim. Plaża kortowska to ulubione miejsce studentów do grillowania i odpoczywania. Niezapomniane imprezy w klubach studenckich na Kortowie, największe juwenalia - Kortowiada, kiedy to przez 5 dni bawimy się na koncertach i imprezach.
Autobusy i tramwaje czasem się spóźniają. Ale czy gdzieś się nie spóźniają? Mimo wszystko uwielbiam Kortowo i nie żałuję, ze przyjechałam studiować tu z drugiego końca Polski! :)

Weterynaria, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ciężko jest się przestawić, trzeba przeznaczyć o wiele więcej czasu na naukę, do samej anatomii mam 7 książek (jedna min 350 str, max 900) + atlasy, nie mówiąc o innych przedmiotach.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Weterynaria na UWM jest uważana za jedną z ciężkich do przeżycia, każdy prowadzący uważa, że jego przedmiot jest najważniejszy także poziom jest bardzo wysoki bo zależy im abyśmy jak najwięcej wynieśli z zajęć, biblioteka uniwersytecka jest dobrze zaopatrzona, choć i tak panuje wieczna wojna kto szybciej wypożyczy, bo nie ma wystarczającej il egzemplarzy; kołami, konferencjami i warsztatami nikt na I roku się nie interesuje bo nie ma czasu pomiędzy anatomia, histologia, biochemią i innymi przedmiotami ale również nie mamy wystarczającej wiedzy aby uczestniczyć (koła naukowe).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

W zasadzie po I roku dużo ludzi odpada, nie ma wyścigu szczurów, z połową asystentów można się dogadać ;)

Życie w mieście

Haha Olsztyn jest jednym z gorszych miast do studiowania, nic tutaj nie ma. No dobra kilka jezior, kilka klubów i to wszystko, bardzo dużo autobusów, tramwaj itp.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Czy żałuje studiowania w Olsztynie - tak, chciałabym gdzie indziej, ale poziom nauczania weterynarii w Olsztynie jest jednym z lepszych; jak się wybieracie tutaj to wiedzcie, że będziecie mieli duużo czasu na naukę :D No chyba, że nadejdzie czas Kortowiady (juwenalia), jest to wydarzenie nie z tej ziemi (tylko Woodstock lepszy), przez 5 dni jest się na innej planecie ;)

Weterynaria, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Dużo nauki, dużo książek, mało czasu wolnego. Bardzo ciężkie zderzenie z rzeczywistością. Materiał poruszany na wykładach i ćwiczeniach jest tylko ułamkiem wiedzy potrzebnej do do zaliczenia egzaminu. Nie ma po prostu czasu na poruszenie wszystkiego na zajęciach. Ogrom pracy w domu.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia daje bardzo dużo możliwości. Biblioteka jedna z najlepszych w Polsce, dużo kół i możliwości rozwoju np. w IVCA Olsztyn. Dyplom tej uczelni jest uznawany bez konieczności nostryfikacji we wszystkich krajach Unii.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na moim roku nie było wyścigu szczurów, wszyscy bardzo pomocni w końcu wszyscy tkwimy w tym samym "gó**ie" po uszy ale w roczniku niżej zdarzały się przypadki np. kasowania materiałów z dysku roku. Prowadzący, jak to prowadzący, każdy inny. Wszystko zależy od charakteru. Ale należy się przygotować ze nikt po główce nie będzie głaskać, a mamusia i tatuś nie pomogą. Jeśli ktoś ma olewczy stosunek do przedmiotu prowadzący da mu dosadnie do zrozumienia gdzie jest jego miejsce.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik to dobra opcja ponieważ zdecydowana większość zajęć odbywa się w obrębie miasteczka studenckiego. Nie polecam jednak akademca ze względu na Kortowiade. Weterynaria najczęściej w tym okresie ma nawał kolokwiów i zaliczeń a w atmosferze juwenaliów nie da się uczyć. W mieście jest szeroka gama mieszkań i pokoi do wynajęcia, w różnych cenach i lokalizacjach.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest...z nośna. Miasteczko studenckie daje duże możliwości imprezowania, praktycznie w każdym sklepie są zniżki dla studentów. Dzięki temu, że miasto jest niewielkie wszędzie jest blisko.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie jest to kierunek dla ludzi o słabej psychice. Trzeba się nastawić na na prawdę ciężka pracę. I powiedzenie "nie mogę iść na piwo za dwa tygodnie mam kolokwium" przestaje bawić.

Weterynaria, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Dużo więcej nauki niż w liceum. Trzeba nauczyć się systematycznej nauki. Nie można sobie pozwolić na zbyt dużo zaległości (najlepiej zdawać w 1. lub 2. terminie), wtedy zostaje czas na imprezowanie ;) Książek jest trochę, ale głównie uczymy się z wykładów, skryptów z wykładów i ćwiczeń.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Duże możliwości rozwoju, nie tylko w ramach uczelni. Jako studenci mamy duże zniżki na kursy i konferencje w całym kraju, z czego warto korzystać. W Olsztynie działa oddział IVSA, dzięki czemu można się załapać na fajne wyjazdy na konferencje, kursy, wymiany. Jest kilkanaście interesujących kół naukowych.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Bardzo miła, wszyscy sobie pomagają i nie ma wyścigu szczurów. Czasem zdarzy się ktoś kto podkłada innym kłody pod nogi, ale raczej szybko zostaje spacyfikowany. Prowadzący mają raczej dobre nastawienie, da się z nimi dogadać.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkanie ok. 500-600 zł za pokój 1-osobowy, bez problemu można coś znaleźć w dobrej lokalizacji.

Życie w mieście

Sprawna komunikacja miejska. Sporo klubów w Kortowie i poza. Życie nocne trwa jednak dość krótko, po 1 w nocy ciężko znaleźć otwarty lokal.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam moją uczelnię!

Weterynaria, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Duża przepaść między nauką w liceum, na początku jest ciężko się przestawić i człowiek nie umie się uczyć, ale z biegiem lat przychodzi trochę łatwiej.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jestem zadowolona z tego co oferuje uczelnia, czasami chciałoby się więcej praktyki ale porównując z innymi uczelniami to i tak jest całkiem dobrze. Biblioteka ma na stanie bardzo dużo książek stricte weterynaryjne (do korzystania na miejscu).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Zazwyczaj prowadzący traktują nas poważnie i jako dorosłe osoby. Co do 'wyścigu szczurów' to może w jakimś odsetku jest, ale osobiście tego nie odczułam, przynajmniej nie jakoś znacznie.

Życie w mieście

Komunikacja miejska dobrze rozwinięta, w sumie wszędzie dojedzie się autobusem, od niedawna wprowadzone tramwaje, 2 galerie, kilka jezior w Olsztynie. Kortowo jest super miejscem dla studentów.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Sam Olsztyn jest może mało żyjącym miastem, ale na Kortowie zawsze coś się dzieje. Jest gdzie się wybrać i dobrze zjeść i potańczyć i tanio wypić. Bardzo się cieszę, że tutaj studiuję. Olsztyn sam w sobie jest pięknym miastem i przyjemnie się w nim mieszka, jak nie do studiowania to wpaść na zwiedzanie i na Kortowiadę!