Opinie o uczelniach

Stale aktualizowana i poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.

Znalezionych opinii - 23

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauka na pierwszym roku w głównej mierze zależy od asystentów na jakich się trafi. Nie jest źle. Jest czas na wyjście ze znajomymi czy rozwijanie sowich zainteresowań. Na anatomię polecam uczyć się ze Skawin - wszystko co jest potrzebne. Wielu osobom na pierwszym roku sprawia problem przedmiot jakim jest chemia. Dość wymagająca pani profesor. Polecam systematyczną naukę z zajęć na zajęcia a powinno być dobrze :) Histologia to bardzo przyjemny przedmiot na UMEDzie, nie ma większy problemów żeby to zdać. Oczywiście systematyczna nauka w tym pomaga. Biofizyka- przedmiot nie uciążliwy, łatwy do zdania. Biologia medyczna - polecam uczyć się na każde zajęcia lub przynajmniej coś przeczytać, dzięki temu są większe szanse na to że zdacie ten przedmiot w pierwszym terminie. Reasumując na pierwszym roku kluczem do sukcesu jest systematyczna nauka. Wszystko jest do opanowanie, także spokojnie dacie radę ;) Drugi rok jest duuuuużo przyjemniejszy, więcej czasu na relaks niż naukę xD jednak sesja letnia jest dość męcząca (według mnie bardziej niż ta na pierwszym roku), dlatego polecam zacząć się uczyć do niej wcześniej.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

UMED daje duże możliwości rozwoju. Na uczelni działa mnóstwo kół naukowych, a także prężnie działa organizacja IFMAS (polecam się zapoznać, duże możliwości rozwoju). Organizowane jest mnóstwo konferencji naukowych, a także warsztatów. Generalnie każdy znajdzie coś dla siebie :)

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Uczelnia jest bardzo prostudencka. W większości, zarówno asystenci jaki i profesorowie są bardzo w porządku. Relacje między studentami są zdrowe, każdy sobie pomaga, można liczyć na wsparcie radą od starszych roczników. Jednak gdzieniegdzie da się zauważyć tzw. "Wyścig szczurów". Możliwe że na wyższych latach będzie gorzej z tym zjawiskiem :(

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny za pokój jednoosobowy to tak od ok. 750 zł w górę. Na pierwszym roku zajęcia są głównie w budynku przy Żeligowskiego oraz na placu Hallera, dlatego to idealna lokalizacja na pierwszy rok. Następne lata lepiej poszukać czegoś w okolicach CKD oraz z dobrym dojazdem do szpitali: Barlickiego i na Spornej. Ogólnie okolica Radiostacji, Narutowicza, Pomorskiej, rondo Solidarności, Lumbumby jest super dla studentów medycyny :)

Życie w mieście

Łódź jest specyficznym miastem. Na początku można się jej bać, ale idzie się przyzwyczaić. Jest gdzie wyjść - liczne bary, puby, restauracje czy kluby przy ulicy Piotrkowskiej, a także słynna Manufaktura. W Łodzi jest dużo parków, gdzie można wyjść na spacer czy na rower. Ogólnie każdy znajdzie coś dla siebie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wyboru uczelni nie żałuję. Na prawdę dobry poziom, duże możliwości rozwoju oraz duża nowoczesność uczelni. Jednak co do samego miasta to już trochę gorzej. Dość przytłacza swoją szarością. Jeżeli miasto dla kogoś też jest ważnym aspektem proponuję wziąć to pod uwagę i najpierw odwiedzić to miasto zanim podejmie się decyzję.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki wcale nie ma bardzo dużo więcej jak w liceum, zajęć tygodniowo jest bardzo mało, przy dobrym układzie ma się dwa dni wolne od ćwiczeń, można znaleźć czas na różne aktywności. Wszystko zależy jak szybko przyswaja się wiedzę i jak umie organizować się czas. Wszyscy asystenci od anatomii są dosyć przyjaźni i nie ma problemu z przejściem przez rok z tego przedmiotu, histologia w trakcie roku też bardzo ok. Od tego roku mamy moduły przez co nie można było wziąć warunku i około 40 osób odpadło po 1 semestrze przez chemię/biofizykę. Warto uczyć się regularnie chemii bo jest do zdania, nawet za pierwszym razem na spokojnie. W drugim semestrze w miejsce Chemii pojawia się biologia medyczna, zaliczenie końcowe było dosyć szczegółowe ale finalnie 2/3 roku uniknęło września. Mamy też łączony egzamin na komputerach z anaty i histo, i o ile pytania z anatomii były w porządku o tyle zakład histologii trochę zaszalał, na szczęście punktacja była wspólna i dało się podgonić histologię anatomia, zdawalność podobna do tej z biologii.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia na różnym poziomie, zależy od prowadzącego bardzo dużo, czasami są bardzo wartościowe, a czasami potrzeba wiele pracy własnej. Wykłady nie są obowiązkowe, jedni je lubią, dla innych strata czasu. Biblioteka jest świetna, jest dużo wybór książek i super miejsca do nauki.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera wśród studentów jest wspaniała, zarówno na roku jak i między latami. Wszyscy trzymają się razem. Nie zauważyłem "wyścigu szczurów". Podejście asystentów na ogół bardzo prostudenckie, jednak czasami można trafić na mniej przychylnych ćwiczeniowców czy profesorów.

Jak jest z mieszkaniem?

Pokój w zależności od warunków i lokalizacji 750-900 zł. Na ogół ludzie wybierają mieszkania albo na Starym Polesiu w kamienicach albo w rejonach dworca Fabrycznego lub na Radiostacji niedaleko CKD.

Życie w mieście

Według mnie Łódź jest bardzo niedoceniana, to idealne miasto do studiowania, jest naprawdę co robić i dużo się dzieje jeśli chodzi o imprezy czy wydarzenia kulturalnego lub sportowe. Komunikacja miejska jest bardzo zadowalająca i w miarę punktualna, zajęcia na 1 roku są na Żeligowskiego, placu Hallera oraz w CKD i przy szpitalu Barlickiego.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wybranej uczelni, chociaż podobno od przyszłego roku mają być jakieś zmiany w nauczaniu modułowym, więc może coś się pozmieniać.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Dużo, dużo i dużo stresu. Kierunek jest nazywany "giełdolekiem", bo podstawą nauczania są tu testy, a podstawą zaliczania - giełdy pytań. Na późniejszych latach jest przyjemniej. Rok pierwszy i ostatni to głównie walka z prowadzącymi lub z uczelnią.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jest tu dużo lekarzy i wykładowców, którzy mają coś wartościowego do przekazania i chcą uczyć. I tak samo dużo klinik, które studenta dosłownie nie widzą. Ginekologia to 3 kursy po 2 tygodnie - podpierania ścian. Klinika farmakologii klinicznej za to sama walczyła o zajęcia przy łóżkach pacjenta - a przedmiot ograniczono do 2 dni prezentacji. Ten kierunek to w ogóle głównie prezentacje.
Dziekanat - poza p. Bogucką - to jest dramat. Łatwo jest załatwić drobne sprawy studenckie, ale nie zdziwcie się, gdy na sam koniec p. Dziekan zrobi wszystko, aby uwalić was na ostatnim roku studiów.
Biblioteka - fantastyczna.
Na umedzie są nowoczesne pracownie i laboratoria.
Podobno nowo wybudowane centrum symulacji jest super, ale 6 rok lekarskiego nie miał tam wstępu, bo p. Dziekan nie dopełniła formalności. Na takie jaja na tej uczelni się przygotujcie.
W Łodzi odbywa się dużo konferencji medycznych, a na uczelni można wiele zrobić w kołach naukowych. Umed Łódź jest też organizatorem konferencji studenckiej Juvenes Pro Medicina - warto poznać. Warto też korzystać z szerokiej oferty AZS.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Zależy do jakiej grupy się trafi. Zdarzały się grupy "szczurów", ale i tyle samo normalnych ludzi, którzy zżyli się na całe lata.
Asystenci dzielą się na tych, co mają studenta w poważaniu i tych, którzy pomogą ze wszystkim swoją wiedzą. Tych drugich jest tak samo dużo jak pierwszych. Jeśli trafisz na życzliwego lekarza chętnego do nauczania - trzymaj się go jak najdłużej, chodź na dyżury, szukaj kół naukowych, pisz prace naukowe. Wiedza nie ucieknie, a na wiedzy tych wybitnych jednostek bazuje ta uczelnia. Program nauczania nie zapewnia zbyt wiele.
Pierwsze lata to klepanie rzeczy, których nie chce się znać.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań w porządku. Akademiki od luksusowych (Synapsa 465 zł za pokój 2-os) do najniższego standardu i najlepszej atmosfery (Medyk 300 zł).
Łódź nie jest drogim miastem.

Życie w mieście

Jest straszne, ale mnóstwo osób je lubi. Uczelnia jest dobrze skomunikowana i nietrudno o zamieszkanie blisko jej obiektów. Trudniej jest dopiero na dalszych latach, gdy trzeba dojeżdżać do różnych szpitali. Na lata 1-3 polecam akademik (przepływ wiedzy jest ogromny), od 4 roku warto zamieszkać w centrum (np. Zachodnia)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Żałuję, że nie studiowałam we Wrocławiu.
Najgorszy, i to powtarzają też starsze roczniki, jest 6 rok. Żadna inna uczelnia medyczna nie żegna swoich absolwentów w taki sposób. Za to poprzednie lata wspominam nawet dobrze. Najlepiej na tym interesie wyszły osoby, które zaczęły medycynę w Łodzi, a później przeniosły się do innego miasta - nie jest to oczywiście łatwe.
Warto samemu szukać wiedzy, szukać, czytać różne książki (albo nawet przejrzeć).
Giełdy pytań - spoko. Czyjeś notatki - nawet nie tykajcie. To wam w niczym nie pomoże na tym kierunku.
Ogólna ocena mojej alma mater wyraża się w słowach "można, nie trzeba".

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest zdecydowanie więcej niż w liceum. Dużo pracy samodzielnej w domu. Wszystko zależy do organizacji, można znaleźć czas wolny. Anatomii uczyłem się z Woźniaka i Bochenka + Grey do klinik i szybkich powtórek. Co do atlasu to polecam Nettera chociaż miejscami nie jest tak szczegółowy jak Sobotta. Histologia - tylko Sawicki.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jeśli ktoś chce to znajdzie dla siebie idealne zajęcia. Na uczelni jest mnóstwo kół naukowych, warsztatów, konferencji czy spotkań naukowych. Jest w czym wybierać. Biblioteka jest wspaniała, aż chce się w niej uczyć, a dodatkowo jest bardzo dobrze zaopatrzona. Łódzkie szpitale są bardzo dobre, szczególnie Barlicki, więc są duże możliwości rozwoju.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest bardzo przyjazna. Ogólnie ludzie się wspierają i pomagają sobie w trudnych chwilach, dzielą się podręcznikami, notatkami czy jakąś dodatkową wiedzą. Nie ma wyścigu szczurów, chociaż jak na wszędzie znajdą się czarne owce, szczególnie przed i w czasie sesji.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania są (stosunkowo) tanie i jest dość spory wybór. Najlepiej w okolicy CKD/Narutowicza.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest bardzo dobra. Minusem jest to, że zajęcia odbywają się w kilku miejscach, ale z tego co słyszałem uczelnia dąży do centralizacji miejsc odbywania zajęć.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam UMed, to bardzo dobra uczelnia o dużych możliwościach rozwoju. Szybko się zmienia i modernizuje. Zdecydowanie dbają o szczegóły. Jednym z minusów jest dziekanat, który pracuje dość wolno i opieszale, ale nie jest źle.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ogółem nie powiem nic nowego jak napiszę, że na pierwszym roku jest masa nauki i mało czasu wolnego :D Mi było się bardzo ciężko przestawić, szczególnie w pierwszym semestrze. W drugim - nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia do studiowania czy nie tylko - było już dużo lepiej. Jest czas na spotykanie się ze znajomymi, ale na pewno nie można odpuszczać nauki w weekendy, nie ma takiej opcji. Wszystko zależy od tego jak kto dysponuje czasem, a jako że ja robię to kiepsko, to wychodziłam bardzo rzadko :D Asystenci są raczej w porządku, w moim odczuciu wszyscy chcą raczej pomóc, a nie uwalić. Generalnie mimo ogromu nauki pochłanianej w krótkim czasie wspominam ten rok bardzo dobrze.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia jest świetna. Zajęcia znajdują się w wielu różnych miejscach, więc trzeba się najeździć po Łodzi, ale najważniejsze, że poziom zajęć jest bardzo dobry, w bibliotece najważniejsze pozycje można znaleźć, wiele jest też w wersji elektronicznej. Wiele kół, praktycznie co tydzień przeróżne warsztaty w CKD. Generalnie oceniam na plus.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jest w 100% prostudencko. Asystenci tak jak już wspomniałam raczej nastawieni żeby pomóc. Jeżeli chodzi o atmosferę panującą między rocznikami to z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jest super. Starsze lata bardzo nam pomogły na pierwszym roku, udostępniają wszystkie potrzebne materiały, radzą na co zwrócić uwagę, ogółem atmosfera na uczelni i relacje studentów między sobą i studentów z wykładowcami to moim zdaniem jeden z największych plusów łódzkiego UMEDu.

Jak jest z mieszkaniem?

Łódź jak na duże miasto jest tania. 600-800 zł to takie normalne ceny za pokój w mieszkaniu, ale da radę też taniej - w zależności od lokalizacji, standardu no i tego jak Ci się uda :P (ja trafiłam super mieszkanko na zamkniętym osiedlu w bardzo korzystnej cenie!)

Życie w mieście

Zajęcia rozrzucone po całej Łodzi, ale połączenia są w porządku, choć nie są idealne (tramwaje w Łodzi potrafią stać na światłach naprawdę długo). A jeżeli chodzi o miasto - moim zdaniem jest niedocenione! Jest tu co robić, jest co zobaczyć. Są świetne teatry, muzea, ec1, zoo, off piotrkowska. Jest gdzie wyjść, są fajne kluby i masa barów. Miasto typowo akademickie, więc w ciepłe weekendy na Piotrkowskiej są sporawe tłumy ;) duży plus Łodzi to często jeżdżące nocne autobusy, zatem zawsze jest jak wrócić z imprezy ;) Pewnie słyszeliście również o Manufakturze - jak na zakupy to tylko tam ;) No a poza tym Łódź jest serio inna. To miasto kontrastów, niby się rozwija, ale obok nowoczesnych budynków można zobaczyć stare kamienice. No i te piękne murale ;)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Uczelnia to był świetny wybór, drugi raz wybrałabym tak samo. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Więcej nauki niż w liceum, to na pewno - trzeba wiedzieć, czego warto się uczyć, wspierać się wzajemnie w grupie i tak dalej.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Super, mnóstwo opcji.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jest bardzo przyjemnie, są oczywiście wyjątki, ale trudno byłoby znaleźć kierunek z ponad 300 osobami, gdzie byliby tylko fajni ludzie. Asystenci - sporo z nich jest naprawdę w porządku, część oczywiście nie :) Jakoś to leci.

Życie w mieście

Łódź jest super :D Jeśli chcesz studiować to będziesz musiał czytać książki, radzę jak najszybciej nauczyć się robić to w komunikacji miejskiej - oszczędzisz sobie części stresów i frustracji związanych z podróżami :)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Bardzo ważny jest kontakt z rocznikiem wyżej w celu przekazywania sobie giełd, podpowiedzi itp.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jest o wiele więcej pracy, dużo pamięciowej roboty, średnio raz na 2-3 tyg możliwość posiadania wolnego weekendu.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Dużo trzeba pracować samemu, a zajęcia są po to żeby opracowany materiał usystematyzować. Koła konferencje, warsztaty i takie tam bardzo prężnie działają.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wszystko zależy od roku i grupy ale ogólnie na uczelni ludzie bardzo nastawieni pozytywnie, pomocni.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie wiem jak akademik. Mieszkania z kilkoma osobami wychodzą od 500-800 zł z opłatami włącznie. Kawalerki w granicach 1000-1200 zł na 1. Roku polecam ulice Narutowcza/Zieloną i okoliczne ulice żeby blisko było do przystanków. Potrzebne tramwaje stamtąd to 12, 9, 13, z pomorskiej 15.

Życie w mieście

Brudne ale idzie się przyzwyczaić, kto lubi urbanstyle od razu poczuje się w miarę przyzwoicie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Lubię moja uczelnię, dobrze się na niej czuję, wiadomo zawsze i wszędzie znajdą się problem-osoby ale ogólnie polecam.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nie jest aż tak źle, ale uczyć się trzeba dużo i regularnie. Na drugim roku w stosunku do pierwszego jest dużo mniej nauki, ale potem podobno znowu jest bajlando :D

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Super, świetna biblioteka, dużo konferencji i warsztatów, mnóstwo kół naukowych, a po skończeniu lekarskiego praca zawsze jest w czy poza Polska.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy jedni lepsi inni gorsi. Generalnie są ok. Jest trochę świetnych wykładowców. Co do asystentów to podobnie. Relacja w miarę dobra, ale bez szału. Idiotów nie brakuje nigdzie. Panuje raczej wyścig w tym "kto więcej imprezuje, a zdaje" niż wyścig szczurów. Ambicją około 50% studentów jest zdać. Kolejnych 25% być dobrymi lekarzami, a reszty 25% osiągać jakieś większe rzeczy. Ludzie ambitni raczej współpracują, natomiast 50% leni żeruje na reszcie.

Jak jest z mieszkaniem?

Bez problemu, niskie ceny i duży wybór. Dużo nowych mieszkań do kupienia. Dużo akademików. Także super.

Życie w mieście

Łódź jest mocno zaniedbana, ale niesamowicie się rozwija, ma swój nieprzeciętny klimat. Ciekawa pod kątem historycznym (polecam film "Ziemia Obiecana") i urbanistycznym. Łódź to filmy, rewitalizacja, pałace, secesja, ciekawa tkanka urbanistyczna (bardziej jak w USA), życie studenckie. Dla każdego coś dobrego (są kina, teatry, kluby muzyczne, atlas arena, mecze). Dojazdy są spoko, komunikacja też spoko i tania. Łódź ma tez bardzo dobrą komunikację między miastową. Jest stosunkowo tania.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Przeprowadziłem się z Warszawy i nie żałuję, aczkolwiek w Warszawie też jest super. Warszawa jest droższa, jest większa niezdrowa rywalizacja i więcej buraków, natomiast Łódź jest tańsza, bardziej na luzie i ludzie bardziej przyjemni. W Warszawie jednak więcej się dzieje, jest więcej atrakcji, więcej życia. Sorki za błędy, składnie itp. Pisałem na szybko :) Ja mogę polecić Medyczny w Łodzi z czystym sumieniem. Wiadomo jak na każdej uczelni w Polsce można dużo dużo zmienić, ale mając w świadomości, że to kraj z takim a nie innym szkolnictwem wyższym to nie ma na co narzekać.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok nie należy do najłatwiejszych, materiału do opanowania jest sporo, zajęcia wymagające, i mimo, że godzinowo nie jest ich zbyt wiele to czas przed i po zajęciach warto wykorzystywać maksymalnie na naukę tak, aby być z materiałem jak na bieżąco. Z drugiej strony jest to niesamowity czas doświadczania rzeczy o których wcześniej słyszało się lub marzyło, jak pierwsza wizyta w prosektorium ;) Przy dobrej organizacji czasu wolnego wystarczy na zajęcia dodatkowe, taniec język, spotkania ze znajomymi czy imprezy zwłaszcza te pokolokwialne. Optymistyczną wizją dla pierwszoroczniaków jest perspektywa rocznego odpoczynku na drugim roku, z wyjątkiem czasu sesji. Trzeci rok to znów szkoła przetrwania, ale zajęcia w szpitalach wynagradzają każdą minutę spędzoną na nauce.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Istnieje możliwość udziału w spotkaniach wiele kół naukowych, pisania pracy, a nawet rozpoczęcia własnych badań, wszystko zależy od zainteresowań i oczywiście opiekuna naukowego, tutaj ze szczerym szacunkiem warto polecić profesora katedry biochemii Jakuba Fichnę. Bardzo aktywnie działa stowarzyszenie IFMSA oferujące możliwość doskonalenia umiejętności, spotkań z ludźmi na gruncie medycznym czy wyjazdu na praktyki wakacyjne za granicę.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jak najbardziej pozytywna, uczelnia jest prostudencka, jest wielu profesorów pasjonatów swoich dziedzin, relacje w grupach są zazwyczaj bardzo udane, wręcz rodzinne, wiadomo, że są tacy którym zależy bardzo aby wciąż być na szczycie, ale nawet oni są sympatyczni.

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajem mieszkania to koszt rzędu 600-800 zł, za jednoosobowy pokój w mieszkaniu, najlepszą lokalizacją jest okolica CKD przy ul. Pomorskiej/Konstytucyjnej.

Życie w mieście

Wadą uczelni są zajęcia odbywające się w różnych częściach miasta, ale dojazd komunikacją miejską jest bez zarzutu, obecnie wprowadzane są zmiany, więc myślę, że będzie jeszcze lepiej. Łódź oferuje wiele atrakcji, wyjątkowych miejsc, które w przerwie między zajęciami trzeba koniecznie odwiedzić.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jak najbardziej polecam, studia w 100% spełniają moje oczekiwania i nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki mnóstwo. Przez 3 pierwsze miesiące bardzo ciężko było się do tego wszystkiego przyzwyczaić, tym bardziej, że zajęcia kończyłem o 18, wracałem do domu padnięty a trzeba było uczyć się na następny dzień anatomii, histologii, biologii, na której były ciągle wejściówki, by ogarniać bieżący materiał.

Czasu wolnego było bardzo mało, ale fakt, można go było znaleźć i na dziewczynę i na weekendowe imprezy ze znajomymi:) Książki można wypożyczyć z biblioteki:) Wypada mieć swój atlas i może Skawinę, bo później fajnie przed daną kliniką sobie anatomię przypomnieć:) Resztę można wypożyczyć:) Na II roku było bardzo dużo wolnego czasu, natomiast III rok był porównywalny do I. IV do najłatwiejszych nie należy, ale tu już student jest przyzwyczajony i potrafi uczyć się szybciej i tylko tych przydatnych rzeczy :)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zaopatrzenie biblioteki jest dobre, poziom zajęć oceniam także na wysoki (oczywiście zależy od kliniki) ale generalnie szpitale uniwersyteckie się rozwijają i mają wysoki poziom. Wiele kół naukowych prowadzonych przez pasjonatów, możliwość pisania prac naukowych i podjęcia studiów doktoranckich

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfery lepszej nie można było sobie wyobrazić. Ludzie są na prawdę mili. Wiele studentów się angażuje w akcje dodatkowe, IFMSA-Poland, Umed Cooltoralnie, Umed Tańczy, Podróże, oferując zniżki na bilety, podróże, kursy tańca i inne :)
Wyścigu szczurów nigdy nie zauważyłem:)

Jak jest z mieszkaniem?

Kawalerka 1000-1200 zł, pokój w mieszkaniu z innymi osobami ok 500-600 zł

Życie w mieście

Wiele atrakcji, komunikacja miejska zawiezie Cię wszędzie i rzadko się spóźnia :)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli jesteś zdecydowany na ten kierunek to polecam Łódź;)
Medycynę studiuje się fajnie, bo to mega ciekawy kierunek, ale polskie realia demotywują. Dlatego polecam od 2 roku jak będzie więcej czasu zapisać się na jakiś kurs językowy :)

Strony