Opinie o uczelniach

Stale aktualizowana i poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.

Znalezionych opinii - 2

Mechanika i Budowa Maszyn, Politechnika Śląska - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Z każdym rokiem nauki jest mniej jeśli się dobrze opanuje podstawy na pierwszym/drugim roku. Początkowo jest duży przeskok jak wszędzie. Na pierwszym roku zajęć jest mniej niż w liceum, ale nauki sporo.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości rozwoju jest sporo (koła naukowe, konferencje, płatne praktyki i staże) jednak trzeba chcieć i dużo pracować.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Brak wyścigu szczurów, wiadomo zawsze znajdzie się 1-2 osób z niezdrową zawziętością, ale ogólnie atmosfera jest przyjazna.

Jak jest z mieszkaniem?

Miejsc do zamieszkania jest sporo i w porównaniu z innymi miastami są tanie. Pokój 2 os w akademiku to koszt 400-500 zł. Za jedynkę trzeba, zapłacić ok 600 zł. Ceny pokoi w mieszkaniach są podobne.

Życie w mieście

Zazwyczaj na zajęcia chodzi się pieszo ponieważ jest masa mieszkań blisko uczelni. Gliwice to miasto średniej wielkości i takie same są atrakcje średnie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli chodzi o politechniki to według mnie jedna z lepszych, a do tego nie trzeba wydawać milionów na utrzymanie. Jednak warto dużo pracować i się samemu interesować, bo to nie szkoła i nikt na tacy nie podaje co trzeba wiedzieć. Warto się postarać o stypendium (np. sportowe) bo już na drugim roku spokojnie można je zdobyć.

Inżynieria Biomedyczna, Politechnika Śląska - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest dużo, wręcz na I semestr, który kończę - za dużo. Prowadzący, mimo tego, że umiesz jakieś 80% materiału i tak cię obleją, ponieważ wydział jest nowy i jest zapotrzebowanie na niską liczbę studentów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jest dużo możliwości rozwoju, za to trzeba uczelnię pochwalić. Niestety po materiały trzeba jechać do sąsiednich Gliwic.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Sztywna, tylko z paroma nauczycielami można dojść do kompromisu.

Jak jest z mieszkaniem?

Zależy od wynajmującego - można znaleźć naprawdę tanie mieszkanie( w granicach do 500 zł/msc).

Życie w mieście

Życie w mieście kończy się po godz. 16.00

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli nie lubisz programowania, a jesteś po biolchemie - zrezygnuj z wyboru, to widocznie nie dla ciebie.