Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 4

Architektura, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jest dużo przedmiotów i nowych rzeczy, w wielu przypadkach prowadzący oczekiwali że umiemy te rzeczy i nie do końca wyjaśniali czego oczekują. Najgorszy przedmiot - budownictwo. Na pierwszym roku nie mam kontaktu z programami typu autocad, archicad, ale na niektórych przedmiotach prowadzący wymagają robienia w nich projektów lub po prostu gorzej oceniają te zrobione inaczej. Są to praktyczne studia, trochę nauki jest ale nie trzeba siedziec i uczyć się po nocach, nie są potrzebne książki, jedynie do angielskiego.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia z projektów są prowadzone przez prawdziwych architektów którzy czynnie pracują, nie są to profesorowie akademiccy którzy mają wiedzę wyłącznie teoretyczną. Dlatego otrzymuje się dużo praktycznych informacji, a bezpośredniej teorii jest mniej. Biblioteka jest dużą, jest koło naukowe stricte poświęcone architekturze prowadzone przez bardzo charyzmatycznego prowadzącego, ale większość osób myśli o tym na 2 roku bo wtedy zaczynają się zajęcia z największym projektem - najważniejszy przedmiot.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na moim roku nie ma wyścigu szczurów, może przez to że jest nas ok 20. Podejście do studentów jest indywidualne, zazwyczaj nie ma problemu w przełożeniu oddania, dogadaniem się z prowadzącym, a nawet im dalej w toku studiów tym lepiej w tej kwestii. Niektórzy prowadzący nienajlepiej prowadzą przedmioty, ale zwykle nie są to bardzo ważne zajęcia i można zdać bez problemu. Największym problemem był prowadzący budownictwo, jednak on już nie uczy i po nim jest w porządku.

Życie w mieście

Uczelnia jest na Zabłociu, przystanek od ronda grzegorzeckiego. Knajpy na Zabłociu są droższe ale do centrum można się dostać w 10 minut. cała uczelnia jest w jednym miejscu, jest kampusem więc między zajęciami można posiedziec na terenie kampusu. Jest to plus bo nie trzeba jeździć w różne miejsca, jednak dla mnie trochę minus, bo wszystko przez całe studia odbywa się w jednym miejscu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Najważniejsze to szybko ogarnąć program komputerowy - autocad jest bardzo prosty oraz jakieś początkowe programu graficzne, bo będzie to duże ułatwienie od 3 roku, kiedy wizualizacje będą bardzo dobrze plusowane przy oddaniu projektu. Architektura jest bardzo drogim kierunkiem nie tylko na tej uczelni. Tutaj czesne to 4000, ale na każdej uczelni trzeba kupować materiały na modele, dużo wydaje się w drukarni.

Architektura, Politechnika Warszawska (PW) - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok jest miły i łatwy. Dużo pracy kreatywnej. Drugi rok jest najtrudniejszy. W kolejnych latach jest się już przystosowanym do trybu wydziału. Czasu wolnego jest jednak niewiele.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości jest mało, biblioteka wydziałowa niewielka. Istnieją fajne koła naukowe. Na wydziale brakuje modelarni a nawet drukarki A4. Wszystkie koszty wydruków prac są po stronie studenta.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy i prowadzący są zwykle bardzo negatywnie nastawieni do studentów. Program studiów jest przeładowany.

Jak jest z mieszkaniem?

Można znaleźć pokój nawet za 700-800 złotych, jednak oddalony ok 30 min od centrum.

Życie w mieście

Stolica ma bogatą ofertę kulturalną. Jest jednak zatłoczona i często stoi się w korkach w drodze na uczelnię.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Odradzam studiowania na wydziale architektury. Myślę, że wybrałabym uczelnię w innym mieście. Studia na PW są przereklamowane.

Architektura, Politechnika Świętokrzyska - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

I rok jest dość ciężko. Wchodzimy w zupełnie inny system, dodatkowo kierunek ten wymaga od nas pracy w domu gdyż wszystkie projekty, rysunki gdzieś trzeba właśnie wykonać. Myślę że już po I semestrze jesteśmy w stanie zdecydować czy to właśnie to chcemy robić w naszym życiu. Jeśli chodzi o książki, to kupiłam jedna :) polecam kierunek

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zaopatrzenie biblioteki jest bardzo dobre, kwestia poziomu zajęć też zależy indywidualnie jeśli chodzi o konkretny przedmiot, np angielski jest podzielony na poziom umiejętności co uważam za duży plus.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wyścig szczurów uważam że panuje wszędzie, wszystko zależy od naszego podejścia. Z większością wykładowców da się dogadać gdyby tak nie było to podejrzewam że nie było by WGL absolwentów:)

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny kawalerki wahają się pomiędzy 900-1200 zł A akademika chyba 300-500 ale nie jestem pewna bo nigdy nie mieszkałam.

Życie w mieście

Uczelnia znajduje się w samym centrum dojazd jest bezproblemowy dojeżdża dużo autobusów miejskich z każdej strony ck. Do tego jest duży parking przy samej PSK.

Architektura, Politechnika Świętokrzyska - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W czasie semestru mnóstwo czasu poświęca się na projektowanie. Najgorszy okres na tym kierunku to czas przed sesją gdzie mało co się śpi, ale za to w czasie sesji nie dzieje się nic ciekawego i można spokojnie odespać.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Dużo przedmiotów "zapychaczy" i marnowania na nie czasu. Myślę że zamiast tego powinno być dużo więcej przedmiotów bardziej praktycznych, zwłaszcza jeśli chodzi i wszelkiego rodzaju programy do projektowania gdyż pod tym względem jest bardzo słabo i trzeba uczyć się samemu w domu, żeby móc oddawać porządne projekty, których wymagają wykładowcy (wymagają, a nie uczą jak to przedstawić). Ciekawych konferencji jest sporo, co jest na plus uczelni. Merytorycznie trzeba trafić na osobę, która chce i potrafi przekazać konkretną i praktyczną wiedzę, a szansa to jakieś 35%.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest także na plus, wykładowcy bardzo mili. Na roku panuje wyścig szczurów, co jest dziecinne, dlatego trzeba znaleźć swoich i się z nimi trzymać. Mnóstwo osób, które kupują projekty, a prowadzący albo tego nie widzą albo nie chcą widzieć i często oceniają projekty przez pryzmat kupionych wizualizacji (choć merytorycznie również, ale trzeba trafić na dobrego prowadzącego zajęcia).

Jak jest z mieszkaniem?

Cena pokoi to ok 500 zł za miesiąc. Ogólnie bardziej się opłaca wynająć mieszkanie/ pokój niż akademik zwłaszcza, że na tym kierunku trzeba mieć dużo przestrzeni roboczej, a projekty często robi się nocami.

Życie w mieście

Spokojne, czyste miasto. Parę klubów i knajpek w centrum. Miasto dobrze skomunikowane. O wiele bardziej cenię sobie Kielce niż Kraków, w którym miałem okazję mieszkać.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuje wyboru, jest mi tu dobrze. Myślę że przyjaźnie zawarłem tu na całe życie. Uczelnia ma ogromny potencjał i się rozwija, jeśli ktoś chce się nauczyć to się nauczy wszędzie. Jednak dużo lepiej byłoby, gdyby nie było tylu przedmiotów zapychaczy i organizacja na uczelni działałaby sprawniej.