Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych
Jak wygląda nauka na pierwszym roku?
Pierwszy rok wspominam bardzo dobrze
Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?
Niestety poszłam tutaj za namową starszych znajomych i nie zauważyłam wtedy niepokojącego kierunku w jakim zmierza uczelnia. Polecam sprawdzić sobie plany studiów - w porównaniu do starszych roczników zmniejszono ilość ćwiczeń na seminaria. Z resztą wiele z ćwiczeń się nie odbywa. Do końca 5 roku nie byłam ani razu na oddziale ginekologii, na sali operacyjnej nigdy nie dano nam okazji do asysty. Ćwiczenia to zawsze jeden pacjent na 6 osób więc nawet zbadać się nie da. Jak mam porównanie ze znajomymi na innych uczelniach to pod kątem praktyki Wrocław wypada wyjątkowo źle - seminarioza, prowadzący widmo, centrum symulacji, które niby ma zastąpić kontakt z żywym pacjentem, ale jest raczej marną namiastką.
Jaka atmosfera panuje na uczelni?
Pod kątem atmosfery między studentami jest bardzo fajnie
Jak jest z mieszkaniem?
Jedno z najdroższych miast w Polsce, ale da się znaleźć perełki cenowe
Życie w mieście
Duże miasto więc wiadomo, że zawsze można coś robić
Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki
Nie żałuję miasta, żałuję uczelni. Gdybym miała jeszcze raz wybierać to nie skupiałabym się na opiniach o tym czy da się zdać anatomię (bo na prawdę wszędzie się ją da zdać), a na tym jak jest z nauczaniem na wyższych latach. Bo w perspektywie całych studiów i przygotowania do zawodu anatomia aż takiego znaczenia nie ma.