Opinie o uczelniach

Stale aktualizowana i poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.

Znalezionych opinii - 401

Kierunek lekarski, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zdecydowanie więcej nauki niż w liceum, jednakże wiąże się to z kierunkiem studiów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia pod względem kierunku lekarskiego daje możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach. Działają koła naukowe (dające możliwość wystąpienia w konferencjach naukowych z własna pracą), jest dobrze wyposażona biblioteka, odbywa się wiele akcji i warsztatów w ramach IFMSA (oddział w Radomiu prężnie działa i angażuje się w wydarzenia naukowe), istnieje nowoczesne prosektorium (do którego wstęp dla studentów jest otwarty) oraz dodatkowe zajęcia edukacyjne.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie odczułem żadnego wyścigu szczurów. Jako rocznik pomagamy sobie nawzajem, co jest zdecydowaną rzadkością na innych uczelniach. Dodatkowo możemy liczyć na pomoc starszych kolegów i koleżanek.

Jak jest z mieszkaniem?

2 otwarte akademiki dla studentów, jeden z nich jest dość nowoczesny i oferuje dla każdego studenta pokój z własnym aneksem kuchennym i łazienką.

Życie w mieście

Radom nie jest rozrywkowym miastem, ale istnieją bardzo ładne lokalizacje.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Z perspektywy czasu nie żałuję wyboru. Dużo się zmieniło w ostatnich latach pod względem kadry i sposobu nauczania - widać dużą zmianę na lepsze. Istnieje wciąż dużo rzeczy, które wymagałyby zmiany, ale myślę, że to będzie kwestia następnych lat. Nie spotkałem żadnego prowadzącego, któremu zależałoby na przysłowiowym "uwaleniu" studenta.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Już na wstępie mówię - nie idźcie na UMP.

Większość przedmiotów jest w porządku. Na szczęście 3/4 "zapychaczy" które nic nie wnoszą jest zdalnie, więc nie zabierają one dużo czasu. Przedmiotami wiodącymi są: Anatomia, fizjologia, histologia i biofizyka.

Najgorsza jest anatomia. W tym roku zmieniły się władze katedry, które najwyraźniej nie wiedzą robić, bo duże zmiany były co 1-2 miesiące. Seminaria z anatomii to było robienie prezentacji przez studentów dla studentów, dzięki czemu nikt nic nie wynosił z tych zajęć. W połowie roku weszła rotacja asystentów, czego skutkiem było bycie odpytywanym przez inną osobę, niż ta która cię uczyła (dla jednych prowadzących jakaś struktura jest bardzo ważna, a dla innych głupota nie warta uwagi). Kolokwia ustne (tylko po kilka pytań praktyczno-teoretycznych), dlatego długość odpyty trwała od 15 do 40 minut zależy czy prowadzący chce cię uwalić (kilku takich jest, a jeden nawet się tym chwali wrzucając posty na instagramie). Z prowadzącymi różnie, jest kilku świetnych i jest kilku takich, co albo pytają z j.greckiego który nas nie obowiązuje, albo rzucają bardzo nieodpowiednie/chamskie komentarze do osób zdających. Podręcznik do anatomii (Woźniak) też jest niestety bardzo słabą książką. Ogólnie nie sądziłem, że tak ważny przedmiot można tak fatalnie poprowadzić. Aktualnie bardzo dużo osób z 1 roku jest niedopuszczone do egzaminu dzięki temu systemowi jaki sobie katedra obrała.

Histologia bardzo fajna, władze katedry świetne, prowadzący też sympatyczni. Kolokwia nie polegają na uwalaniu dlatego przedmiot jak najbardziej na plus.

Biofizyka - Jeden z przedmiotów wiodących jak na każdej uczelni i strasznie niepotrzebny zapychacz. Nie ma problemów ze zdawaniem tego przedmiotu, bo władze katedry również są bardzo w porządku.

Fizjologia - Kolejne wielkie rozczarowanie, bardzo ważny przedmiot który wyjaśnia wiele informacji na temat organizmu, ale też bardzo olewany przez uczelnię. Stacjonarnych spotkań prawie nie ma, a nauka przedmiotu polega na nagranych gotowych wykładach, które mamy sobie obejrzeć.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zaopatrzenie biblioteki jest spore, IFMSA Poznań organizuje często ciekawe warsztaty.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wśród studentów atmosfera jest w porządku. Duża współpraca studencka (oprócz pojedynczych anonimowych donosów do dziekana, ale to podobno zdarza się co roku).

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik UMP jest dość tani i znajduje się blisko uczelni - duży plus.

Życie w mieście

Poznań nie jest miastem pięknym, ale dużo się w nim dzieje jeśli chodzi o możliwości spędzania wolnego czasu. Komunikacja miejska (mówię tylko o autobusach) jest fatalna, regularnie się spóźniają po 20-30 minut albo w ogóle nie przyjeżdżają + wysokie ceny biletów (2zł/15min to bilet ulgowy).

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie idźcie na UMP, jak macie szansę to pójdźcie na lekarski do innego miasta. Nie polecam!

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok wspominam dobrze, to był jedyny rok gdzie uczyłam się czegokolwiek na samych zajęciach i było to super, bardzo miło wspominam.
W porównaniu do liceum szokiem było to, ile mamy wkuć na pamięć, a jak mało rozumieć, ale po kilku kolokwiach człowiek się przyzwyczaja.

Co do legendarnej anatomii - trafiłam tak, że pierwszy semestr anatomię miałam, zajęcia ciekawe, nie było stresu, więc nauka była bardzo przyjemna. Asystenci - oczywiście zależy jak się trafi, można znaleźć takich co dużo rzeczy wyjaśnią, wytłumaczą. W drugim semestrze zaczął się covid, więc anatomii nie było wcale. Jednak od bieżącego roku kierownictwo się zmieniło, nauka wygląda już inaczej, mam nadzieję że można sporo wynieść z samych zajęć.

Histologia - bardzo fajna, mega plusem jest zorganizowanie i systematyczność tych zajęć, student wie czego się nauczyć na następny raz. Duże poukładanie, warto się do tego przyłożyć bo potem sporo można zrozumieć i na fizjologii, i na patomorfologii. Chociaż na początku ilość szczegółów może przytłaczać, da się to ogarnąć.

Fizjologia - tak samo jak patofizjologia, na tej uczelni to totalna porażka, 100% w formie filmików na yt w elearningu, dziś na 3 roku czuję wyłącznie braki. Mieliśmy może 2 ćwiczenia stacjonarne.

Biofizyka - chociaż wszyscy narzekają, nie jest taka zła, fajne ćwiczenia, chociaż wejściówki były u mnie oceniane bardzo subiektywnie według konkretnego prowadzącego. Przedmiot trochę niezwiązany z medycyną, ale nie robi problemów, można zdać.

Inne przedmioty - na 1 roku to raczej takie podstawy, nie trzeba się a bardzo spinać żeby to ogarnąć.

Ogólnie pierwszy rok oceniam dobrze, dużo się wynosi z samych zajęć i to jest super.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości jest naprawdę sporo. Jest bardzo dużo kół naukowych, jedne działają mniej, inne więcej, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Działalność zależy od specyfiki koła - można chodzić na dyżury, oglądać zabiegi, pisać prace i opublikować albo tylko być na spotkaniach. Sporo konferencji z rozmaitych specjalizacji, można brać udział czynny i bierny.
Organizacje studenckie działają bardzo fajnie, naprawdę można się rozwijać także poza medycyną i nie jest tylko na papierze. Polecam warsztaty organizowane przez organizacje, bo tylko tak da się nabyć różne umiejętności.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Odczułam dużą zmianę na przestrzeni trzech lat, dwa lata temu atmosfera bardzo dobra, co uznaję że "nie było widocznych problemów na linii student-władze uczelni".

Jest mnóstwo bardzo dobrych i życzliwych prowadzących, dzięki którym studia są super ciekawe, ale są też tacy którzy zniechęcają ze wszystkich sił. Jak na każdych studiach.

Studenci: nie ma rywalizacji, raczej wszyscy sobie pomagają. Starsze lata też.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik eskulap około 400/miesiąc w 2-osobowym. Wszystko jest na stronie uczelni.
Kawalerka ok. 1900zł/miesiąc

Życie w mieście

Wieczne remonty.
Ale ogólnie sporo parków, można iść do teatru, do kina, Poznań polecam.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ogólnie pierwszy rok to pestka w porównaniu do cyrku który dzieje się na trzecim roku, a który to od lat jest ignorowany - wieczne zmiany regulaminów w trakcie, informowanie po zaliczeniu że jednak próg był wyższy, dosłownie przez cały rok zmiany terminów zajęć, totalny brak szacunku dla cudzego czasu, kiedy chce się jeszcze mieć życie poza ump.
Radzę się dobrze zastanowić, bo UMP pod względem patologii powoli zaczyna doganiać inne zniesławione uczelnie. A szkoda.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jest bardzo dużo nauki ale ze spokojem da się wszystko zaliczyć i pozdawać, mając przy tym czas na inne sprawy.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości daje duże. Dużo zajęć dodatkowych, dużo praktyki, mnóstwo warsztatów i kół naukowych.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Grupę mam cudowną. Wykładowcy też są kochani. Oczywiście z jednymi mamy lepsze kontakty, a z innymi trochę gorszę ale co najważniejsze wszyscy się szanujemy i staramy, aby rok akademicki minął jak najmilej. Czuję duże wsparcie i pomoc ze strony wykładowców. Jeżeli chodzi o ludzi na roku to jest różnie xD. Mamy grupę osób zaciekle walczących z katedrą anatomii i ogólnie oni mają ze wszystkim problem. Pozostaje nadzieja, że kiedyś przestaną żyć tym, że na paru kolokwiach poszło im gorzej niż chcieli i zaczną zauważać plusy. Ale tak ogólnie to nie ma wyścigu szczurów i sobie wzajemnie pomagamy.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny ok

Życie w mieście

Dużo fajnych klubów i knajpek. Mili ludzie. Jest co robić

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ja osobiście nigdy nie zmieniłabym uczelni. Dostaje od niej wszystko co najlepsze. Wykładowcy chcą nas nauczyć jak najwięcej i bardzo widać ich pasje i zaangażowanie. Polecam

Kierunek lekarski, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Dużo więcej nauki na pamięć (anatomia), ale jednocześnie mniej zajęć niż w liceum, dużo nauki indywidualnej. Czy więcej czy mniej czasu wolnego zależy od tego kto co robił w liceum. Generalnie trzeba nauczyć się uczyć. Potem jest łatwiej właśnie dlatego, że każdy odkrywa jak się uczyć.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć - anatomia nauczana jak 200 lat temu (standard w Polsce chyba), obowiązują grubsze książki niż na UJ.
Kół naukowych jest mnóstwo, ale mało kto ma czas na to na pierwszym roku. Potem warto, bo ilość zajęć praktycznych pozostaje mała.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy/asystenci zależy. Zakład anatomii nie ma pojęcia o szacunku do studenta czy jakiejkolwiek komunikacji. Nie jest to zdecydowanie standardem.

Wyścig szczurów? Nie odczułam na razie. Bardzo sobie pomagamy, bo inaczej chyba można by zwariować.

Jak jest z mieszkaniem?

Drogo. Pokój ok. 1000 zł, kawalerka 1500 w górę. Zajęcia na pierwszym roku są głównie na Chałubińskiego w centrum, polecam gdzieś w okolicy wynająć. Kolejne lata po całej Warszawie prawie, więc warto mieć dobrą komunikację. Metro prawie bezużyteczne, bo na Ochocie (drugi ważny kampus) metra nie ma. Ochota jest tańsza niż centrum i tam też warto wynająć.

Życie w mieście

Komunikacja dobra. Dojazdy raczej ok, ale warszawa jest bardzo duża więc można naprawdę dojeżdżać 1.5 h jak ktoś mieszka z rodzicami po drugiej stronie Wawy.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję uczelni. Nie wiem czy gdziekolwiek jest tak naprawdę lepiej. Ale - polecam dowiedzieć się w jakich grupach są prowadzone zajęcia kliniczne. To dopiero 3 rok i wyżej ale to zupełnie postawa. Na WUMie bywa kiepsko. 6-8 osób. Także warto rozważyć zdawalność pierwszego roku (WUM ma dużą), bo jak to nauczy się anatomii nie ma żadnego wpływu w kolejnych latach, a nie ma po się stresować dziwnymi wymaganiami.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Szczerze mówiąc przez cały rok uczyłem się bardzo mało, a dalej jestem na tej uczelni i zdaje, więc jeżeli chodzi o to jest dosyć łatwe albo po prostu mam szczęście.
Za dużo od nas tutaj nie wymagają, nie ma wejściówek oprócz histologii, na anatomię nigdy nie byłem przygotowany na zajęcia.
Kiedyś byłem ambitnym chłopakiem, a niestety brak konsekwencji, wejściówek sprawiły że się rozleniwiłem co jest na moją niekorzyść.
na pewno dużym minusem jest fizjologia i Biochemia na pierwszym roku.
Fizjologia jest to bardzo ważny przedmiot, a jest tutaj traktowany ch*****.
Nie miałem żadnych ćwiczeń z fizjologii, a zajęcia opierają się tylko na elearningu.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Nie wiem na razie nie korzystałem.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy ok tak samo asystenci, na roku nie ma wyścigu szczurów a na pewno w mojej grupie nie.

Jak jest z mieszkaniem?

Ja sobie mieszkam w pokoju i płacę 1200 zł. Ogólnie Poznań to małe miasto a ceny mieszkań są ogromne. Polecam rozglądać się na Grunwaldzie.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest zajebista czas wolny też fajnie da się spędzić.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie wiem ja jestem zawiedziony, kierowałem się tym że UMP jest pro studenckie i ok łatwo zdać ale to dla mnie nie prostudenckość :(
Moje punkty starczyły na wum czy gumed i teraz wybrałbym wum!

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki na 1 roku jest dużo, oprócz anatomii i histologii są już inne duże przedmioty jak fizjologia czy biochemia :))))))

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości rozwoju naukowego jest sporo, gorzej z atmosferą i wyścigiem szczurów w tych kręgach.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Dajcie sobie spokój z tym uniwersytetem. Takiej patologii jak na UMP na III roku doświadcza tylko ŚUM. Studenci są w fatalnym stanie psychicznym - co zgłaszają dziekanatowi, który ma to wszystko gdzieś. Pomimo nieustannej nauki jedyne co dostajecie od wykładowców to łatkę nierobów. Na ten moment 3/4 roku nie zdaje farmakologii z powodu kosmicznego progu zaliczenia oraz pytań wielokrotnej odpowiedzi. Tak samo patomorfologia - nieuczciwe praktyki katedry oraz fatalne podejście do studentów. Bardzo odradzam wam ten uniwersytet.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań są bardzo wysokie.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest w porządku, dużo możliwości spędzania wolnego czasu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeżeli cenicie sobie swoje zdrowie psychiczne i fizyczne to omijajcie UMP. To co tam się wyprawia nadaje się na materiał do ,,Uwaga”.

Kierunek lekarski, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Więcej nauki niż w liceum. szczególnie w drugim semestrze. Rządzi anatomia, jednak cytofizjologia i histologia także są wymagające. Rygor zaliczenia jest jednak rozsądny i regularna nauka pozwala zdać większość w 1 terminie.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jestem bardzo zadowolona z poziomu zajęć, szczególnie z nowoczesnego prosektorium. Mamy dobrze wyposażoną bibliotekę na osiedlu akademickim. Nie należę do żadnego koła, ale wiem, że funkcjonują. Mam nadzieję, że skorzystam też z centrum obrazowego, które także jest nowoczesne.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Ja nie odczułam wyścigu szczurów, a podejście wykładowców i asystentów wydaje mi się właściwe, ponadto ich wymagania i rygor zaliczenia jest adekwatny do wiedzy jaką powinniśmy posiadać, czasem aż zanadto.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik jest dosyć nowoczesny, o wysokim standardzie, ponadto jest zaledwie 3-5 minut od uczelni i przy samej bibliotece. W zależności od opcji ceny wahają się 600-800 zł/msc

Życie w mieście

Miasto nudne, nie ma festiwalów, ale ładne lokale też można znaleźć.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, widziałam że pojawił się jakiś problem z ćwiczeniami klinicznymi na późniejszych latach, ale pewnie to szybko rozwiążą. Z mojej perspektywy naprawdę jest fajnie. Przyjechałam tutaj na studia z daleka i porównując wrażenia moich znajomych z liceum to mogę być bardzo zadowolona. Jestem zadowolona z wyboru.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki sporo, ale tego chyba się każdy spodziewa wybierając ten kierunek... Uspokajam - na luzie idzie znaleźć czas na hobby, znajomych, a od drugiego semestru nawet na pracę (na pierwszym sporo czasu traci się na naukę jak się uczyć i oswajanie z uczelnią). W tym roku nastąpiła spora zmiana w Katedrze Anatomii - my troszkę pokrzywdzeni przez różne ,,doświadczalne próby kolokwiów itp.", ale przyszłym rocznikom wróży to dobrą anatomię - wymagającą i ciekawą :D. Biofizyka to chyba największa zmora i w związku z tym, że jest na pierwszym semestrze to po prostu ciężko z nią... - ALE DO PRZEŻYCIA. Warto się uodpornić psychicznie i mieć świadomość, że niektóre rzeczy nie są od nas zależne. Histologia to jedno motto ,,zakuć Zabla", ale wykłady są bardzo ciekawe, a zajęcia do przeżycia (rysownie się szybko nudzi + wejściówki na każdych grr). Z fizjologii to głównie e-learning i kolokwia, ćwiczenia stacjo były chyba tylko 4.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Biblioteka jest świetnie zaopatrzona a czytelnia jeszcze lepiej. Czytelnia jest otwarta do 24 chyba codziennie, tylko w ndz jest zamknięta (duży minus). Konferencji jest mnóstwo, IMFSA działa prężnie, oprócz tego dużo kół SKN... Czasu brakuje, by we wszystkim uczestniczyć, a można już od pierwszego roku (choć warto rozważyć czy jest sens z tą wiedzą, którą się ma). W samym Poznaniu też sporo się dzieje i uczelnia często włącza się w akcje :D. Jak najbardziej uczelnia motywuje do nauki i poszerzania horyzontów.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy raczej na plus, asystenci zależy na kogo trafi się, ale taka jest praca z ludźmi i tyle. Trzeba troszkę olewać nieraz humorki osób wokół i idzie dobrze. Na roku jest nas prawie 500 osób, więc wiadomo, że cały przekrój osobowości, więc bywają zgrzyty itp., ale to nie podstawówka - warto skupić się na sobie i tyle zamiast włączać się w jakieś bezsensowne spory czy konkurencje. Ja w mojej grupie dziekańskiej nie narzekam i my sobie pomagamy :)

Jak jest z mieszkaniem?

Ja mieszkam w akademiku - 450 zł na miesiąc za jedno miejsce w pokoju dwuosobowym - jeśli macie kogoś kogo znacie to super opcja, z obcą osobą możecie się różnie dogadywać. Ja w akademiku śpię i gotuję, a poza tym mało spędzam w nim czasu. Można jednak szybko złapać kontakt z osobami z waszego kierunku z wyższych lat, które chętnie służą radą.

Życie w mieście

Komunikacja miejska na plus. Rowery/hulajnogi na plus. Autem trochę średnio, bo bywają całkiem spore korki. Poznań to miasto studenckie- jest gdzie wypić kawę między zajęciami, ale i gdzie wyjść po zajęciach. Sporo parków, siłowni, baseny, czego dusza w sumie nie zapragnie :) A wybierając akademiki na pierwszym roku w większości mozna chodzić pieszo -jeździć jeden/dwa przystanki (poza pp, która odbywa się trochę dalej).

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Słuchajcie ludzi z wyższych lat, ale bierzcie pod uwagę, że niektóre rzeczy u Was mogą być inne. Uczcie się anatomii na zajęcia, żeby z nich coś wynosić... Pamiętajcie, że drugie terminy są dla ludzi (sama sobie to przypominam ucząc się do sesji letni :P). Zafascynujcie się tym, czego się uczycie, a pójdzie gładko i nawet nie odczujecie, gdy pierwszy rok przeminie....

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Spoko, na tej uczelni mega łatwo jest zdać, z małym wysiłkiem.
Wszyscy mega się dostosowują i idą nam na rękę.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Na ten moment nie mogę się wypowiedzieć.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Trochę toksyczne środowisko, no ale to lekarski tutaj nie ma się czego innego spodziewać.
Dużo osób nieporadnych życiowo.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam w akademiku, mega super jest i place 600 zł miesięcznie.

Życie w mieście

Rozkopane miasto ale super komunikacja, polecam grunwald/jeżyce.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Specyficzne miasto i ludzie.

Strony